تبلیغات
all in one - سال کیهانی

Touch my whole world with your finger tips

 
سال کیهانی
نویسنده :
 ♪♪♪ΔΪΜΌΝΔ♪♪♪ ♫♫♫♫
تاریخ :
 پنجشنبه 5 دی 1392
زمان :
 07:48 ب.ظ

نظرات () |

تمام کهکشانها در چرخش اند. در اینجا نیز مانند منظومه شمسی ، ستارگانی که به هسته نزدیکترند ، سریع تر و آنها که دورترند ، آهسته تر در این چرخش همگانی شرکت می جویند. خورشید هر 220 میلیون سال یک بار به گرد هسته کهکشان می چرخد که به آن سال کیهانی نیز می گویند. خورشید از هنگام پیدایش فقط 21 بار به گرد هسته کهکشان گردیده است.

    خورشید همانند یک راکتور هسته ای عظیم است. در درون خورشید طی فرآیندی به نام هم جوشی ، هیدروژن به هلیوم تبدیل می شود. در فرآیند هم جوشی ، اتمهای هیدروژن در گرما و فشار بسیار مهیب مرکز خورشید ، به هم کوبیده می شوند ، جوش می خورند و اتمهای هلیوم را می سازند. در این بین انرژی  آزاد می شود و این انرژی خورشید را داغ می کند. در هر ثانیه 600 میلیون تن هیدروژن به این طریق به هلیوم تبدیل می شود ، اما خورشید آنقدر عظیم است که برای هزاران میلیون سال دیگر هم هیدروژن کافی دارد و فعلا 4600 میلیون سال از عمرش می گذرد و خطر تمام شدنش وجود ندارد.

 
سازگارترین مرورگرها برای وبلاگ: mozilla,internet explorer
لطفا برای شنیدن صدای موزیک از این مرورگر ها استفاده کنید
 
   
   
 
 
   
   
  ی درج شماره صفحه در Microsoft Word 2003/2007/2010 بایستی به تبIn , صادق هدایت , شماره گذاری حرفه ای در ورد , حذف sectionدر ورد , نحوه ی قرار دادن سکشن و حذف آن , در , سهراب سپهری , چگونه عزیز همسرمان باشیم؟ , دانلود , عکس ,  
  » تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

  فروشگاه عینک آفتابی دریافت کد بارش برف 
 
تمام حقوق این وب سایت و مطالب آن متعلق به all in one می باشد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

شارژ ایرانسل

فال حافظ