تبلیغات
all in one - تجاوز به حریم شخصی ممنوع! (طنز)

Touch my whole world with your finger tips

 
تجاوز به حریم شخصی ممنوع! (طنز)
نویسنده :
 ♪♪♪ΔΪΜΌΝΔ♪♪♪ ♫♫♫♫
تاریخ :
 یکشنبه 13 بهمن 1392
زمان :
 06:56 ب.ظ

نظرات () |حریم شخصی، چارچوبی مچاله شده از روابط بین فردی و البته جمعی است، چارچوبی که در حال حاضر هر کس و ناکسی قصد عبور از آن را دارد و گاهی دخالت در آن لذت فتح قله‌ی قاف و بعضاً هم شیرینی صعود به اورست را دارد.

آخر چرا نمیگی چی شده؟ یعنی ما غریبه شدیم دیگه؟ حرف بزن تا خودت رو سبک کنی، بگو شاید مشکلت برطرف بشه، داشتیم از این حرف‌ها؟ ؛ این عبارات تنها نمونه‌های کوچکی از شکستن و نقض حریم شخصی افراد توسط بستگان، آشنایان و دوستان محترم است.

حریم شخصی

حریم شخصی، چارچوبی مچاله شده از روابط بین فردی و البته جمعی است، چارچوبی که در حال حاضر هر کس و ناکسی قصد عبور از آن را دارد و گاهی دخالت در آن لذت فتح قله‌ی قاف و بعضاً هم شیرینی صعود به اورست را دارد. در راه رسیدن به این سر منزل مقصود برخی از دوستان و آشنایان ، سختی‌هایی هم همراه کاروان کنجکاوهاست و سر درآوردن از زندگی شخصی افراد، همان سختی عبور از سر سوزن را دارد که البته چون کنجکاوهای محترم و محترمه مصمم به شخم زدن زندگی اطرافیانشان هستند، تمام سختی‌ها را با روی باز می‌پذیرند.

ما و شما نداریم، حالا ما غریبه شدیم دیگر!! این عبارات  که همیشه بوی خوش کمک از آن نمی‌آید، همان کلید های ورود به حریم فردی و حکم ویران سازی و سر درآوردن از کار سایرین است. ناگفته نماند که گاهی همین سایرین اسباب دخالت در حریم شخصی خود را دو دستی و با دل و جان تقدیم دزدان هویت و اطلاعات فردی می‌کنند.

تا اینجای مطلب، روی صحبتمان با همان‌هایی است که انسان در موقع صحبت کردن با آن‌ها احساس می‌کند روی یک صندلی در اتاقی تاریک نشسته و چراغی از بالای سر آن‌ها، فضا را طی الارض می‌کند.

بازجویی از جنس احوال‌پرسی

در آخر صحبت‌ها هم، آن دوست یا فامیل یا همسایه که به بهانه احوال‌پرسی ،شما را استنتاق می‌کند با گفتن کلماتی از جمله آهان ،که این طور و عجب و ...مسیر بازجویی دوستانه را به سمت خاصی هدایت می‌کند و با دادن دستی جانانه به شما و فشردن محکم آن، از همکاری بالاجبار شما ابراز صمیمیت می‌کند.

کافی است که مبتلایان با کمی سماجت و تحمل سختی اقدام به ترک آن کنند به طوری که در مجامع عمومی به هنگام صحبت کردن سایر افراد با کمی مرارت، جلوی گوش‌هایتان را بگیرید و حواستان را با امری دیگر پرت کنید، در این بین تخمه جویدن هم از سوی برخی از متخصصین توصیه می‌شود

در آنالیز اشخاص این چنینی، باید گفت که کنجکاوی همچون پوشش 75درصدی بدن انسان از آب، قسمت عمده‌ی شخصیت آن‌ها را تشکیل می‌دهد و با گرفتن شخصی‌ترین اطلاعات از شما، به سراغ نفر بعدی رفته و اطلاعات شما را به آن می‌دهد تا از این جهت باب آشنایی را با افراد دیگر باز کند. به همین منظور این افراد علاوه بر سرک کشیدن در زندگی اطرافیان، شغل شریف نشر اطلاعات شخصی دیگران به سایرین را هم دارند.

در کنار این کنجکاوی‌های عمدی، صحنه‌های دیگری هم به عنوان نقض حریم شخصی در مجامع عمومی دیده شده است. احتمالاً برای شما هم پیش آمده که گذرتان از روی اجبار و ناچاری و برگشتن ورق زندگی به حمل و نقل عمومی از جمله مترو افتاده باشد، در غیر این صورت و اگر مسیرتان به آن سمت و سوها کج نشده است، امیدواریم بلا همچنان از شما دور باشد.اما اگر مسافر کمپوت‌های انسانی یا همان متروها بودید، شاهد اتفاقات نادر و به نوع خود عجیب بوده‌اید.

حریم شخصی، بی معنی ترین واژه در مترو

با این حال، درست در مترو و هنگامی که دستتان در کلیه سمت چپ طرف مقابل است و پای راستتان را مسافر دیگری به جای کیفش بغل کرده است، موبایل شما و یا فارسی پاس شده آن، تلفن همراهتان شروع به زنگ خوردن می‌کند و در این هنگام شما دستتان را که احتمالاً لوزالمعده مسافر روبه رویی‌تان به آن چسبیده از بین فشار جمعیت بیرون می‌آورید و اقدام به پاسخگویی می‌کنید، درست در این لحظه و هنگامی که شما مشقت‌هایی زیادی را برای جواب دادن به این تلفن بی موقع می‌کنید و گفتگویی را با آن سوی خط برقرار کردید، کافی است سرتان را البته اگر فضایی برای این کار بود حدود 30درجه ای بچرخانید تا ببینید ده‌ها چشم کنجکاو که مایلند ادامه صحبت‌های شما را پیگیری کنند چگونه با نگاه‌هایشان خواستار ادامه مکالمه شما هستند. لازم به ذکر است درست در همین دقیقه تاریخی شما حس زیر ذره بین قرار گرفتن از سوی ملتی را دارید را که باید آن را به سایر حس‌هایتان بیافزایید.

درست در مترو و هنگامی که دستتان در کلیه سمت چپ طرف مقابل است و پای راستتان را مسافر دیگری به جای کیفش بغل کرده است، موبایل شما شروع به زنگ خوردن می‌کند. در این لحظه که شما با مشقت به این تلفن بی موقع جواب می‌دهید کافی است سرتان را حدود 30درجه ای بچرخانید تا ببینید ده‌ها چشم کنجکاو مایلند ادامه صحبت‌های شما را پیگیری کنند

سلاح سکوت مسافران برای گوش دادن واضح به صحبت‌های افراد

در حین مکالمه اگر شما تن صدایتان را برای خلاصی از فشار کنجکاوها کم کنید، بازهم بی فایده است چرا که اطرافیان و سایر مسافرین سلاح سکوت را در برابر شما استفاده می‌کنند و در آن لحظه معمولاً اطرافیان شما کمی ساکت‌تر شده تا صدای شما را واضح‌تر بشنوند. این اوضاع جالب هنگام خواندن و فرستادن اس ام اس و یا همان پیامک خودمان، نیز برای شما تکرار می‌شود....

چشم چرانی-حریم خصوصی

این کنجکاوی‌ها درمان پذیر است اگر....

برای توضیح این مسئله باید گفت که کنجکاوی امری طبیعی است اما زیاد از حد آن را باید به پای فضولی نوشت که به هیچ وجه امری منطقی نیست و کافی است که مبتلایان با کمی سماجت و تحمل سختی اقدام به ترک آن کنند به طوری که در مجامع عمومی به هنگام صحبت کردن سایر افراد با کمی مرارت، جلوی گوش‌هایتان را بگیرید و حواستان را با امری دیگر پرت کنید، در این بین تخمه جویدن هم از سوی برخی از متخصصین توصیه می‌شود. علاوه بر این فرد مبتلا به فضولی و شخم زدن زندگی سایر افراد، می‌تواند در معرض ابتلا به فضولی قرار گرفته اما از شنیدن آن خودداری کند.بستن فرد مبتلا به شکستن حریم‌های شخصی به تخت و صحبت کردن با صدای بسیار پایین و درگوشی نیز از روش‌های درمانی است که در بهبود برخی از مداخله‌ها توصیه می‌شود.

حریم شخصی همچون حریم هوایی و زمینی با ارزش است

به عنوان نکته آخر، حریم شخصی همچون حریم هوایی و زمینی یک کشور برای افراد باید بسیار مهم باشد و اگر فردی اقدام به شکست حریم شخصی سایرین کند، مجازاتش باید همچون مهاجم و معارض  به خاک و مرز ملی باشد و در مجازات آن به هیچ وجه نباید کوتاهی کرد بلکه این روش باید عبرتی برای سایرین صورت گیرد و چه خوب است هنگام سرک کشیدن و زیر و رو کردن زندگی افراد، قبل از آن دق‌البابی کرد....
ورود ممنوع حتی شما همسر عزیز

stop
یک آدم متشخص به حریم خصوصی همسرش احترام می گذارد.


یک روانشناس در یادداشتی در خراسان در این باره می‎نویسد: هر انسانی در هر مقام ، موقعیت، جنسیت و نسبتی دارای یک حریم خصوصی است که خودش آن را تعریف می‎کند؛ یعنی برای دیگران مشخص می‎کند که تا کجا اجازه دارند در حریم او وارد شوند.

در یک جامعه متمدن همواره در ارتباط اولیه تمام حریم‎ها را بسته تلقی می‎کنند تا جایی که شخص اجازه ورود بدهد.

بدین معنا که وقتی به ما گفتند سوار خودروی ما بشوید ما سوار خودروی دیگران می‎شویم. وقتی گفتند «لطفاً تلفن را جواب دهید» ما تلفن دیگران را جواب می‎دهیم و پس از عذرخواهی می‎گوییم «فعلاً خودشان امکان صحبت ندارند.» تلفن همراه، کمد شخصی، دفترچه خاطرات و… همه و همه حریم خصوصی محسوب می‎شود و نباید هیچ‎گاه بدون اجازه دیگران به آن ها ورود کرد. درباره وسیله‎ای مانند تلفن همراه حتی به شماره‎ای که روی گوشی افتاده و در حال زنگ زدن است نیز نباید نگاه کرد.

یک آدم متشخص تمام این حریم‎های شخصی و خصوصی را برای همسرش نیز قائل است. هیچ‎گاه نباید گفت بین زن و شوهر این حرف ها وجود ندارد. البته تذکر این نکته لازم است که از سویی نباید در خانه هیچ دری اعم از در اتاق یا در کمد به روی زن یا شوهر قفل باشد و از سوی دیگر نباید هیچ گاه سراغ وسایل شخصی و حریم خصوصی یکدیگر رفت. به دیگر سخن، خانه خوب، خانه‌ای است که بیش از هر چیز اعتماد متقابل در آن موج بزند.


 
سازگارترین مرورگرها برای وبلاگ: mozilla,internet explorer
لطفا برای شنیدن صدای موزیک از این مرورگر ها استفاده کنید
 
   
   
 
 
   
   
  نحوه ی قرار دادن سکشن و حذف آن , حذف sectionدر ورد , در , ی درج شماره صفحه در Microsoft Word 2003/2007/2010 بایستی به تبIn , شماره گذاری حرفه ای در ورد , چگونه عزیز همسرمان باشیم؟ , سهراب سپهری , عکس , دانلود , صادق هدایت ,  
  » تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

  فروشگاه عینک آفتابی دریافت کد بارش برف 
 
تمام حقوق این وب سایت و مطالب آن متعلق به all in one می باشد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

شارژ ایرانسل

فال حافظ